IV Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców
Bachorze 2-4 czerwca 2017 r.

(ex Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców Chojnice – Krojanty)


   W związku ze sporym zakresem różnych obowiązków, nawałem mniej lub bardziej absorbujacych rzeczy do zrobienia – informacje o cenach na ten rok (różnice będą żadne lub minimale w stosunku do roku ubiegłego) oraz sposobie dokonywania wpłat podam najdalej późnym wieczorem w środę 10 maja br.

Oficjalne otwarcie spotkania o 1100

Prosimy uczestników, jeśli macie swoje karty QSL – weźcie 2 sztuki ze sobą, by zostawić je organizatorom na pamiatkę.
Przwiezienie kart to nie jest warunek udziału w spotkaniu, będzie nam miło je dostać. Można przyjechać i bez kart QSL.


Oto jak sie przedstawia plan sobotnich prelekcji:

OBIAD

LOTERIA, po niej KOLACJA

OGNISKO

Po obiedzie dla chętnych, którzy jeszcze tego nie widzieli – wycieczka do dębu „Bartek”, czyli zrzucamy kilogramy – spacerek po Parku Narodowym Bory Tucholskie.

Tu plan dnia do pobrania.


    Spotykamy się tak samo w ośrodku wypoczynkowym „Natura” w Bachorzu. Zasada, że dniem głównym jest sobota, a chętni (uiszczając stosowną opłatę za noclegi i jedzonko) mogą przyjechać już w piątek i wyjechać w niedzielę – pozostała bez zmian. Oczywiście jeżeli ktoś chce przyjechać na jeden dzień, bez noclegu, też może!

   Dla przypomnienia organizatorami są OT04, OT09, OT16, OT22, OT23 i OT26. Niewolniczą pracę (tzw. „czarną robotę”) w imieniu wymienionych oddziałów odwala SP2LQP wespół z SP2ALT i z nami można się kontaktować


Najważniejsze – finanse!


Koszty wyglądają w tym roku następująco:

Oznaczenie opcji Opis opcji Cena osoba
dorosła
Cena dziecko
do lat 12
A
Przyjazd w piątek wyjazd w sobotę, sobota bez kolacji, osoba taka nie uczestnicy w ognisku 100 zł 70 zł
B
przyjazd w sobotę bez śniadania i wyjazd w niedzielę po śniadaniu, osoba taka uczestnicy w sobotnim ognisku 110 zł 80 zł
C
od piątku z kolacją do niedzieli ze śniadaniem, osoba taka uczestniczy w sobotnim ognisku 180 zł 140 zł
D
dla osób co przyjeżdżają i wyjeżdżają w sobotę – sam obiad (bez ogniska dla takich osób) 25 zł 12,50 zł
E
dla osób co przyjeżdżają i wyjeżdżają w sobotę – obiad i kolacja (bez ogniska dla takich osób) 43 zł 21,50 zł

Dzieci do lat 4 – bezpłatnie.

   Ze względów organizacyjnych, aby sobie i pracownikom ośrodka nie robić pod górkę, innych opcji z noclegami i posiłkami nie przewidujemy.


SPOSÓB DOKONYWANIA WPŁAT


   Wpłaty proszę dokonywać na konto 13 1940 1076 4959 1198 0000 0000 (bank Credit Agricole), Piotr Eichler. Termin dokonywania wpłat mija 28 maja 2017 r. Dla wpłat po terminie nie będziemy gwarantowali noclegów i posiłków – co nie znaczy, że jakichś tam „rezerw” w ośrodku nie będą mieli. W tytule wpłaty należy wpisać oznaczenie wpłaty i posiadany znak. Jeżeli wpłata dotyczy więcej niż jednej osoby, symbol wpłaty należy powtórzyć.

Wpłaty danego rodzaju za kilka osób opisujemy jako mnożnik np.: 2A, 3DA. Poprzedzenie symbolu wpłaty literą „D” oznacza wpłatę za dziecko do lat dwunastu. „OT” to dorosła osoba towarzysząca, „M” to dziecko do lat 4.

Przykłady opisania wpłaty:

   Prościej nie potrafiłem tego wymyśleć i jaśniej opisać. Wszelkie wątpliwości w razie czego wyjaśnię indywidualnie, proszę pisać sp2lqp(at czyli małpa)gmail.com Będę wdzięczny, jeśli również Ci, co nic nie wpłacają, a zamierzają przyjechać – dadzą znać kto, ile osób i na jak długo zawitają. Ułatwi to przygotowania do spotkania.

   Na wypadek wypadku, jak komu zbraknie lub nie weźmie ze sobą, w ośrodku można kupić piwo. W tym wypadku gentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. W pokojach nie wolno palić i używać czajników (są w budynkach miejsca wydzielone do zrobienia kawy czy herbaty). Do stołówki pójdziemy w następujących godzinach:

w piątek:

w sobotę

w niedzielę:

W niedzielę ośrodek musimy opuścić do 1000, taką mam dżentelmeńską umowę z właścicielem, a chcę z nim dalej mieć dobre układy. O godzinie 1200 pojawiają się nowi klienci i w ośrodku chcą mieć czas na „pozacieranie” śladow naszej bytności...Lokalizacja miejsca spotkania


   Mapka poniżej. Co prawda, do Bachorza z dworca kolejowego w Chojnicach kursuje autobus linii nr 1, ale w czerwcu kursów jest żałośnie mało. W ogóle kiedyś to MZK było potęgą. W sezonie autobus jadący do Charzyków, Funki, Bachorza był tak załadowany, że przypominał puszkę z sardynkami. Kursował kilka razy na godzinę. No, ale czasy się zmieniły, samochodów przybyło i to se nevrati, pane Havranek. Kursów jest pięć na krzyż, więc nie liczyłbym na ten transport. Dla zwolenników pracy SPFF mają do dyspozycji Zaborski Park Krajobrazowy w miejscu imprezy, a zaraz obok (rzut tranceiverem dosłownie) Park Narodowy „Bory Tucholskie”. Gratka dodatkowa – oficjalny parking leśny jest na terenie parku, więc nie trzeba występować o żadne zgody na pracę z parku! Po najechaniu myszką na mapę pojawi się jej powiększenie, pokazujące dokładniej drogę dojazdu. Przyjeżdżający od Tucholi, Sępólna Kraj. i Człuchowa muszą kierować się na ul. Bytowską. Sygnalizator jest praktycznie na rogatkach miasta.

W imieniu organizatorów Miedzyoddziałowych Spotkań Krótkofalowców Bachorze 2017 – Piotr SP2LQP.

Przy tworzeniu strony wykorzystane zostały piwo z browaru w Zwierzyńcu oraz materiały dostępne w Internecie, m.in. w portalu Google i Geoportalu. Umieszczone zostały w celach informacyjnych o imprezie organizowanej przez Polski Zwiazek Krótkofalowców (OPP) na zasadach non profit. © 2016 site prepared by SP2LQP